Посольство України в Ірландії

, Київ 10:05

Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Ірландією

Головні зусилля у цій сфері у 2015-2016 рр. спрямовуються на зосереджувалися на залученні гуманітарної допомоги Україні з боку Ірландії як по лінії державних установ, так й благодійних організацій.

У березні-травні 2015 р. уряд Ірландії профінансував діяльність міжнародних неурядових благодійних організацій Міжнародний комітет порятунку (International Rescue Committee (IRC) та GOAL, які реалізували низку бдагодійних проектів на сході України у контексті допомоги вимушеним переселенцям (понад 250 тис. євро). Крім того, Ірландією було виділено 40 тис. евро для фінансування програм діяльності РЄ в Україні, насамперед у сфері конституційної реформи та забезпечення належного врядування.

Посольство також продовжувало зосереджувати увагу на активному залученні коштів з боку ірландських благодійних організацій, а також посиленні волонтерського руху серед української громади Ірландії. Зокрема, проекти організації "Велика Чорнобильська блага справа" у 2015 р. включали надання гуманітарної допомоги потерпілим внаслідок катастрофи на ЧАЕС, а також лікарням, дитячим будинкам та іншим установам соціальної опіки в Києві та Харкові. У травні ц.р. організація направила понад 8 т. гуманітарного вантажу в Україну на адресу своїх партнерів з українських благодійних організацій.

У рамках гуманітарних акцій „Міжнародний проект „Діти Чорнобиля” продовжувала здійснювати реалізацію кардіологічної програми в Україні (вартість проекту понад 100 тис. євро).

Значно активізувалася діяльність українських організацій в Ірландії, зокрема оновленої «Асоціації українців в Республіці Ірландія», церковної громади Дубліна і створеної у 2014 р. громадської організації «Ukrainian Connection Society», які за власний рахунок проводили мистецькі заходи та запрошували українських митців до Ірландії.

У рамках створеної за ініціативи Посольства Координаційної ради громадських об’єднань українців Ірландії була налагоджена системна робота щодо активізації громадської підтримки України та культурно-мистецького представлення нашої держави в Ірландії.

Зокрема, було проведено низку культурно-мистецьких заходів: три виставки фотографій і концерт, присвячених річниці «Революції гідності» (лютий-березень), авторської виставки відомої української художниці-ілюстратора М.Михайлошиної (6-11 грудня 2015 р.), а організовано візит до Ірландії і концерт відомої українського музичного гурту «ТаРута» (13 грудня 2016 р.).

Особливістю 2015 р. стала помітна активізація приватних промоутерських агентств, які за допомогою місцевих активістів організовують гастрольні тури українських художників, музикантів і виконавців до Ірландії (та Великої Британії) (Потап і Настя, брати Яремчуки, «Скай» та інш.). 

26 квітня у м.Корк відбулася традиційна церемонія відзначення роковин Чорнобильської трагедії. Захід був організований міським муніципалітетом та благодійною організацією «Велика Чорнобильська блага справа». У заході взяли участь представники місцевої влади, католицької церкви, громадських та волонтерських організацій. Церемонія також включала спільну молитву, декламування віршів, виголошення імен загиблих ліквідаторів аварії, хвилину мовчання, покладання вінку від Посольства України в Ірландії до меморіального знаку у пам'ять жертв аварії на ЧАЕС.

2 серпня відбувся урочистий молебень з метою вшанування у 2015 р. пам’яті князя Київського Володимира Великого.

21 листопада 2015 р. у Посольстві було проведено захід з вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні, який супроводжувався традиційною акцією «Засвіти свічку». У заході взяли участь посол, співробітники Посольства та члени їхніх сімей, а також представники української діаспори в Ірландії. 22 листопада у приміщенні церкви Святого Хреста у м. Дублін відбулося поминальне богослужіння з вшанування жертв цієї трагедії українського народу.

Протягом 2015 року «Асоціація українців в Республіці Ірландія» та Українська греко-католицька церква в Ірландії регулярно проводили благодійні заходи, кошти від яких спрямовувалися на допомогу Україні. Загалом у 2015 р. українцями Ірландії було зібрано і відправлено в Україну гуманітарної допомоги на суму понад 30 тис. євро.