Посольство України в Ірландії

, Київ 06:16

Торговельно-економічне співробітництво між Україною та Ірландією

Стан торговельно-економічних відносин та інвестиційної діяльності між Україною та Ірландією

За даними Держстату, обсяг зовнішньої торгівлі товарами і послугами між Україною та Ірландією у 2017 році зріс на 37% (порівняно з 2016 р.) і склав 324,4 млн. дол. США.

Експорт товарів склав 55,3 млн. дол. США, імпорт – 113,9 млн. дол. США, збільшившись порівняно з 2016 роком відповідно на 122% та 134%. Експорт послуг склав 53,8 млн. дол. США, імпорт – 101,4 млн. дол. США, збільшившись порівняно з 2016 р. відповідно на 168% та 134%.

Головними статтями імпорту товарів були: фармацевтичні вироби (47,8 млн. дол. США), харчові продукти (19,2 млн. дол. США), оптичні прилади (10,5 млн. дол. США). Головними статтями експорту товарів були: зернові (40,3 млн. дол. США), чорні метали (9,0 млн. дол. США), паливо (1,8 млн. дол. США), м'ясо 1,3 млн. дол. США.

Торговельне сальдо для України було негативним і становило 106,2 млн. дол. США.

Експорт товарів у січні 2018 року склав 9,63 млн. дол. США, імпорт – 8,87 млн. дол. США, збільшившись порівняно з січнем 2017 р. відповідно на 103% та 180%.

Інформація для українських підприємців

Ірландія активно розвиває міжнародне економічне співробітництво завдяки створенню стабільного і привабливого бізнес-середовища. З-поміж механізмів залучення іноземних інвестицій та стимулювання співпраці з іноземними компаніями варто відзначити зниження Ірландією податкового навантаження та застосування корпоративної ставки оподаткування у розмірі 12.5%, що поширюється на всі види прибутку від комерційної діяльності.

Податкова система в Ірландії та податкові пільги
(довідник Ірландського урядового агентства з питань розвитку)
http://www.idaireland.com/news-media/publications/library-publications/ida-ireland-publications/IDA-Tax-Brochure-2009.pdf

 • Інформація щодо заснування власного бізнесу та ведення підприємницької діяльності в Ірландії
 • (довідник Міністерства з питань соціальної політики та сім’ї Ірландії) http://www.welfare.ie/EN/Publications/ToilandTrouble/Documents/toiltrouble.pdfУстанови, що надають інформацію та підтримку з питань розвитку підприємницької діяльності в Ірландії:
 • Міністерство підприємництва, торгівлі та зайнятості через інформаційний урядовий портал «Доступ бізнесу до державних послуг та інформації». http://www.basis.ie
 • Ірландське урядове агентство з питань розвитку консультує іноземних інвесторів з питань започаткування бізнесової діяльності та надає гранти з метою залучення іноземних інвестицій у сферу виробництва та міжнародної торгівлі. http://www.idaireland.com
 • Ради графств та міські ради з питань підприємництва надають консультаційну та грантову підтримку розвитку регіонального бізнесу. http://www.enterpriseboards.ie/contact.aspx
 • Державна служба інформації для громадян http://www.citizensinformation.ie
 • Проект «Emerge» проводить навчальні програми та надає інформаційні послуги підприємцям-мігрантам.иhttp://www.equalemerge.ie

Отримання дозволу на ведення підприємницької діяльності
Для здійснення підприємницької діяльності громадянам країн, що не належать до Європейської економічної зони, необхідно отримати письмовий дозвіл Міністра юстиції, рівності, та правових реформ Ірландії. Для його надання висуваються наступні критерії:

 • підтвердження спроможності інвестувати щонайменше 300 000 євро в розвиток бізнесу в Ірландії;
 • створення робочих місць для щонайменше 2 громадян Ірландії/країн Європейської економічної зони/Швейцарії або збереження рівня зайнятості існуючого бізнесу;
 • підприємницька діяльність повинна бути надійним джерелом доходів та передбачати достатній рівень фінансового забезпечення без використання соціальної допомоги та виплат з безробіття.
 • підприємницька діяльність повинна сприяти розвитку бізнес-середовища та покращенню конкурентоспроможності держави;

Критерії щодо фінансового забезпечення бізнесу та працевлаштування не розповсюджуються на художників, літературних діячів та майстрів національних ремесел. Водночас, щодо зазначених професійних груп висуваються вимоги стосовно підтвердження їх професійних здобутків та успішності, а також здатності забезпечувати себе фінансово без потреби додаткового працевлаштування та отримання соціальної допомоги.
Вимога щодо отримання дозволу на ведення підприємницької діяльності стосовно громадян, що не належать до країн Європейської економічної зони, не розповсюджується на:

 • осіб, яким надано статус біженця
 • членів родини громадян країн Європейської економічної зони, які проживають в Ірландії
 • членів подружжя (чоловіка/дружину) громадян Ірландії, які мають дозвіл проживати в Ірландії
 • осіб, що мають дозвіл на проживання в Ірландії на підставі батьківства дитини, народженої в Ірландії
 • осіб, яким надано дозвіл на проживання з гуманітарних міркувань

З питань отримання дозволів на ведення підприємницької діяльності необхідно звертатися за адресою:
Business Permission Unit
Immigration Services Section
Irish Naturalisation and Immigration Service
1st Floor, 13-14 Burgh Quay
Dublin 2, IRELAND
http://www.inis.gov.ie/
INISbperm@justice.ie

З питань отримання дозволів на ведення підприємницької діяльності та реєстрації форми підприємницької діяльності необхідно звертатися за адресою:
Companies Registration Office
Parnell House
14 Parnell Square
Dublin 1, IRELAND
Tel: +353 (0) 1 804 5200
Locall: 1890 220 226
Fax: +353 (0) 1 804 5222
www.cro.ie
info@cro.ie