• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон
Опубліковано 16 жовтня 2012 року о 00:00

Як оформити закордонний паспорт через Посольство України в Ірландії

Ви можете оформити закордонний паспорт через Посольство, не виїжджаючи за межі Ірландії, за таким порядком:

1) Зібрати необхідні документи (перелік документів для кожної з підстав оформлення паспорта нижче).

2) Записатися на прийом через електронну чергу. Подати документи. Консул внесе Ваші дані до паспортної системи у Вашій присутності, сфотографує Вас, відсканує відбитки однієї пари пальців рук і підпису, а також надасть Вам можливість перевірити правильність зазначення Ваших даних у новому паспорті.

3) Отримати паспорт в Посольстві після його надходження (протягом 3-х місяців з дня подання документів).

Види закордонних паспортів

Посольство оформлює такі типи паспортів:

 1. Закордонний біометричний паспорт (е-паспорт), до якого, окрім Вашої персональної інформації (прізвище, ім’я, дата та місце народження), вносяться біометричні дані – Ваше фото, зразок підпису та відцифрованих відбитків пальців рук.

 2. Закордонний біометричний паспорт (е-паспорт), до якого, окрім Вашої персональної інформації (прізвище, ім’я, дата та місце народження), вносяться тільки Ваше фото та зразок підпису, а відцифровані відбитки пальців рук не записуються (дітям віком до 12 років, особам з фізичними вадами тощо).

Термін оформлення

Закордонні паспорти оформлюються протягом 3-х місяців з дня подання документів без урахування строків доставки персоналізованого документа до Посольства.

Можливості оформлення закордонних паспортів за терміновою процедурою через Посольство наразі немає, всі паспорти оформлюються в централізованому порядку у встановлені законодавством строки.

Якщо є необхідність оформлення/обміну закордонного паспорта у строк, менший за 3 місяці, радимо оформлювати паспорти через територіальні органи Державної міграційної служби України.

Взяття біометричних даних. Фотографування

Біометричні дані, які вносяться до закордонних паспортів – це фото, зразок підпису та скановані відбитки пальців рук.

Фотографування на паспорт громадян з 12-річного віку здійснюється безпосередньо в Посольстві. З метою одержання якісного фото рекомендуємо також здійснювати у Посольстві фотографування дітей віком до 12 років.

При плануванні Вашого візиту до консульського відділу Посольства, звертайте, будь-ласка, увагу на кольорову гамму Вашого одягу. Фотографування здійснюється на білому фоні, тому радимо уникати обрання предметів одягу (блуз / сорочок / футболок / светрів / кардиганів / жакетів / піджаків) однотонного білого кольору з метою отримання якісних фотографій.

Зразок підпису береться в осіб, які досягли 14-річного віку.

Відцифровані відбитки пальців беруться в осіб, які досягли 12-річного віку.

Сплата консульського збору

За оформлення закордонного паспорта, а також автоматизовану обробку даних (у тому числі для осіб до 16 років) стягується консульський збір відповідно до затверджених Тарифів у такому розмірі:

оформлення другого діючого паспорта (біометричного) – 120 євро

закінчення строку дії паспорта – 120 євро

відсутність вільних сторінок у паспорті – 120 євро

зміна імені – 120 євро

пошкодження паспорта – 120 євро

втрата паспорта – 120 євро

оформлення паспорта дітям віком до 16 років - 37 євро (лише за автоматизовану обробку даних)

Сплатити збір можна у будь-якому поштовому відділенні Ірландії шляхом купівлі поштового переказу (Postal Money Order) на відповідну суму консульського збору. 

Перелік необхідних документів за кожною з підстав оформлення паспорта:

Оформлення другого діючого паспорта (біометричного), закінчення строку дії паспорта, відсутність вільних сторінок, пошкодження паспорта

Необхідні документи:

1) закордонний паспорт та копія його 1-ї сторінки з фотокарткою, сторінки з останньою ірландською візою та останнім штампом ірландської імміграційної служби (за наявності);

2) документ (відмітка в закордонному паспорті), що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном (підтвердження адреси проживання в Ірландії (договір оренди/купівлі житла, біл/квитанція про сплату комунальних послуг, ірландське посвідчення водія, лист з місця роботи/навчання тощо);

3) у разі наявності: свідоцтво про народження (чи копія), паспорт громадянина України (чи копія) (обов’язкової вимоги для подачі цих документів немає). 

Важливо!

Якщо в старому паспорті, термін дії якого закінчується, проставлено візи, які ще будуть дійсними на момент закінчення строку дії паспорта, Ви можете подати заяву про залишення Вам анульованого старого паспорта після оформлення нового.

Втім потрібно враховувати, що наразі можна мати на руках не більш, ніж 2 закордонні паспорти одночасно. Тобто, якщо, наприклад, у Вас вже є 2 паспорти, і подаються документи на оформлення нового (третього), один з цих паспортів має відразу здаватися до Посольства для вилучення.

Документи подаються особисто.

Консульський збір за оформлення паспорта – 120 євро (Postal Money Order)

Термін дії паспорта – 10 років

Оформлення закордонного паспорта особам віком до 16-ти років

Необхідні документи:

1) свідоцтво про народження дитини та його копія

*Увага! Документи, видані компетентними органами іноземних держав, подаються легалізованими (якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України) разом із нотаріально засвідченим перекладом українською мовою.

Тобто, якщо свідоцтво про народження дитини видане реєстраторами Ірландії, воно має бути засвідчене штампом Apostille та подаватися разом із його нотаріально засвідченим перекладом українською мовою;

2) довідка про реєстрацію громадянином України (у разі народження дитини за межами України) та її копія;

3) закордонний паспорт дитини або проїзний документ дитини та копії їхніх сторінок з персональними даними – за наявності;

4) документ, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном (підтвердження адреси проживання в Ірландії);

5) заяви батьків (законних представників) про згоду на оформлення і видачу дитині закордонного паспорта, паспорти батьків та копії 1-ї сторінки кожного паспорта з фотокарткою, сторінки з останньою ірландською візою та останнім штампом ірландської імміграційної служби (за наявності).

Важливо!

У разі проживання дитини з одним із батьків, така заява може подаватися лише тим з батьків, хто подає документи на оформлення дитині закордонного паспорта. Водночас, у такому випадку необхідно також подати оригінал або засвідчену в установленому порядку копію одного з таких документів:

- свідоцтва про смерть другого з батьків;

- рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;

- рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;

- рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;

- документа, що підтверджує реєстрацію місця проживання дитини в Україні разом з тим із батьків, який подає документи на паспорт.

Заява від другого з батьків також не вимагається, якщо він/вона є іноземцем або особою без громадянства (в цьому разі має надаватися копія першої сторінки його/її іноземного паспорта).

6) одна фотокартка розміром 10 х 15 см (для дітей віком до 12 років). З метою одержання якісного фото рекомендуємо здійснювати фотографування дітей віком до 12 років у Посольстві.

Вимоги до фотокарток розміром 10 х 15 см для дітей та приклади фото можна знайти тут - (окремий файл з вимогами та прикладами фото)

Звертайте, будь ласка, увагу на вимоги до фону (найкраще фотографуватися на білому фоні), пропорції образу обличчя до розміру фотокартки (оптимальний варіант - не більше 65%) та освітлення обличчя дитини на фото (на обличчі не має бути тіні).

Документи подаються батьками (законними представниками).

Діти старші за 12 років мають бути присутні в день подання документів для фотографування на паспорт та сканування відбитків пальців.

Консульський збір за оформлення паспорта – 37 євро

Термін дії паспорта – 4 роки

Зміна імені

Необхідні документи:

1) закордонний паспорт та копія його 1-ї сторінки з фотокарткою, сторінки з останньою ірландською візою та останнім штампом ірландської імміграційної служби (за наявності);

2) документи, що підтверджують обставини, у зв’язку з якими закордонний паспорт підлягає обміну (свідоцтво про шлюб / розірвання шлюбу / зміну імені), та їхні копії;

3) паспорт громадянина України (внутрішній) на нове прізвище заявника та копії його всіх сторінок з відмітками;

4) документ (відмітка в закордонному паспорті), що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном (дійсна ірландська віза/дозвіл на проживання/GNIB картка та їхня копія або підтвердження адреси проживання у Ірландії (договір оренди/купівлі житла, біл/квитанція про сплату комунальних послуг, ірландське посвідчення водія, лист з місця роботи/навчання тощо).

Важливо!

Якщо в старому паспорті, термін дії якого закінчується, проставлено візи, які ще будуть дійсними на момент закінчення строку дії паспорта, Ви можете подати заяву про залишення Вам анульованого старого паспорта після оформлення нового.

Втім, потрібно враховувати, що наразі можна мати на руках не більш, ніж 2 закордонні паспорти одночасно. Тобто, якщо, наприклад, у Вас вже є 2 паспорти, і подаються документи на оформлення нового (третього), один з цих паспортів має відразу здаватися до консульства для вилучення.

Документи подаються особисто.

Консульський збір за оформлення паспорта – 120 євро

Термін дії паспорта – 10 років

Втрата (викрадення) паспорта

Необхідні документи:

1) паспорт громадянина України (внутрішній), копії його всіх сторінок з відмітками, або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (проїзний документ дитини, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу) – за наявності;

2) документ (протокол, довідка, витяг тощо), виданий органами поліції, що підтверджує факт звернення заявника з приводу його втрати або викрадення, чи посвідчення особи на повернення в Україну, оформлене і видане на його ім’я;

3) копія 1-ї сторінки втраченого / викраденого закордонного паспорта – за наявності;

4) документ, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном (дійсна ірландська віза/дозвіл на проживання/GNIB картка та їхня копія або підтвердження адреси проживання у Ірландії (договір оренди/купівлі житла, біл/квитанція про сплату комунальних послуг, ірландське посвідчення водія, лист з місця роботи/навчання тощо).

Документи подаються особисто.

Консульський збір за оформлення паспорта – 120 євро

Термін дії паспорта – 10 років

У разі втрати паспорта або закінчення строку його дії під час перебування в Україні громадянина, який постійно проживає за кордоном, оформлення та видача йому паспорта для виїзду за кордон здійснюється територіальними підрозділами Державної міграційної служби України.

Важливо!

Якщо особа, яка заявила про втрату або викрадення паспорта для виїзду за кордон, знайшла його, вона зобов’язана протягом доби здати знайдений паспорт для виїзду за кордон для списання та знищення найближчому територіальному органу або підрозділу Державної міграційної служби України, а в разі втрати або викрадення за кордоном – найближчій закордонній дипломатичній установі України.


Вимоги до фотокарток при оформленні паспорта

фото на паспорт чоловікфото на паспорт дівчина

 •  Фотокартка дитини: 

 • Дитина на фотокартці повинна бути зображена одна; спинка стільця чи іграшка не повинні бути видні. Дитина має дивитись на камеру з нейтральним виразом обличчя, відкритими очима і закритим ротом.
 • Немовля має бути сфотографоване у вертикальному положенні, однак допускається фотографування немовляти, що лежить на білому покривалі. У якості альтернативи немовля може бути сфотографоване в сидінні для дитини, але за його головою повинний бути білий рівномірний фон.
 • Очі дитини мають бути відкриті, рот закритий, а руки особи, що підтримує її, не повинно бути видно.
 • Якість фотокарток: На фотокартці має бути відображено крупним планом голову і верхню частину плечей. Обличчя повинне займати 60-80% вертикального розміру знімка (визначається візуально).
 • Фотокартка має бути зробленою на папері високої якості з роздільною здатністю друку не менше 150 dpi.
 • Фотокартка не повинна мати дефектів (подряпин, вм’ятин, плям, слідів від фарби тощо).
 • Колір шкіри обличчя повинен бути природного кольору.
 • Особа на фотокартці має дивитися прямо на фотоапарат.
 • Особа на фотокартці має бути зображена з відкритими і чітко видними очима; волосся не повинне затуляти очі.
 • Особа повинна бути зображена так, щоб обличчя трималося прямо проти фотоапарата і погляд не повинен бути через плече (портретний стиль). Голову потрібно тримати прямо.
 • Фотокартка повинна мати однотонний одноколірний білий фон для забезпечення контрасту між обличчям і волоссям. 
 • Ефекту «червоних очей» не повинно бути.
 • Освітлення повинно бути рівномірним, без тіней і відбиттів на обличчі. Обидві сторони обличчя повинні бути ясно видні.
 • Окуляри і головні убори: Очі на фотографії повинні бути чітко видними; світло не повинно відбиватися в окулярах і лінзи не повинні бути темними. По можливості слід відмовлятися від великої оправи. Оправа не повинна затуляти очі.
 • Головні убори не допускаються за виключенням випадків, конкретно передбачених компетентним державним органом. До таких випадків відносяться релігійні звичаї, медичні приписи чи культурні традиції.

 Видача паспорта

Паспорт видається у приміщенні Посольства особисто заявникові, крім випадків видачі паспорта особам віком до 12 років.

Особа, якій видається паспорт, ставить дату та власноручний підпис за отримання паспорта в спеціально відведеній для цього графі заяви-анкети.

Під час видачі паспорта для виїзду за кордон здійснюється верифікація відбитків пальців рук, перевірка персональних даних особи, на ім’я якої оформлено паспорт, у тому числі шляхом зчитування інформації з безконтактного електронного носія.

Відповідно до статті 4 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон провадиться громадянам України, які постійно або тимчасово проживають за кордоном і досягли 16-річного віку, - за їх особистим клопотанням про отримання паспорта або через їх законних представників до закордонних дипломатичних установ України.

Оформлення паспорта громадянам України, які не досягли 16-річного віку, провадиться на підставі клопотання батьків або їх законних представників.

Відповідно до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 травня 2014 року №152 (далі – Порядок), кожен громадянин України має право на отримання паспорта для виїзду за кордон.

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон оформлюється із застосуванням засобів Єдиного державного демографічного реєстру (далі – Реєстр) - електронної інформаційно-телекомунікаційної системи, призначеної для зберігання, захисту, обробки, використання і поширення інформації про особу та про документи, що оформлюються із застосуванням засобів Реєстру.

Оформлення, видача паспорта для виїзду за кордон громадянам, які постійно проживають або тимчасово перебувають за кордоном (у тому числі отримання відцифрованих відбитків пальців рук), здійснюється закордонними дипломатичними установами України.

Термін та мета перебування громадянина України за кордоном не має значення.

Увага!     

Внесення даних про дітей до паспортів батьків з 01 квітня 2015 року не здійснюється! Кожній дитині-громадянину України оформлюється окремий паспорт для виїзду за кордон.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux