Портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Торговельно-економічне співробітництво між Україною та Ірландією
Опубліковано 17 серпня 2012 року о 10:41

Стан торговельно-економічних відносин та інвестиційної діяльності між Україною та Ірландією

До російської агресії проти України та бойових дій на Донбасі у 2014 році спостерігалася позитивна динаміка розвитку українсько-ірландських торговельних відносин. З 2009 по 2013 рр. обсяг двосторонньої торгівлі товарами і послугами збільшилися майже втричі (зі 148 млн дол. до 422 млн дол.).

У 2014 р. активність бізнесових контактів знизилася. Tоварообіг товарами і послугами скоротився на 34% (на 143 млн дол. США) та склав 279 млн. дол. Експорт товарів і послуг знизився на 40% (на – 78 млн. дол.) і склав 117   млн. дол. Імпорт товарів і послуг скоротився на 28% (на 64 млн. дол.) і склав 162 дол.

У 2017 р. обсяги двосторонньої торгівлі продемонстрували відчутне зростання порівняно з 2016 р. досягнувши 324,4 млн дол. США та збільшившись, у цілому, на 37%. У 2018 р.  загальний обсяг торгівлі товарами і послугами досягнув 511 млн дол. США продемонструвавши зростання на більш ніж 36% порівняно з 2017 р.

Експорт товарів склав 77,51 млн дол. США, що становить 140% порівняно з 2017 р., імпорт досягнув 143,83 млн, склавши відповідно 126%. Сальдо торгівлі товарами було від’ємним і дорівнювало - 66,32 млн дол. Експорт послуг cклав 56,14 млн (100%), імпорт – 233,51 млн (228%), сальдо було від’ємним  - 177,38 млн дол. США.

Головними статтями експорту залишалися зернові, паливо, чорні метали, продукти харчової промисловості, комп’ютерні, телекомунікаційні та транспортні послуги. Структура імпорту також залишилася, у цілому незмінною, та включала фармацевтичні вироби, харчові продукти, оптичні та фото прилади, ефірні олії, комп’ютерні та телекомунікаційні послуги.

У першому півріччі 2019 р. експорт товарів подвоївся порівняно з відповідним періодом 2018 р. та склав 99,16 млн дол. США. Імпорт товарів склав 80,44 млн дол. або 116% порівняно з відповідним періодом 2018 р. Експорт послуг склав 35,03 млн дол. (129%), імпорт послуг – 153,60 млн дол. США або 152%.

Головними статтями експорту були: зернові, паливо, чорні метали, продукти харчової промисловості, а також комп’ютерні, телекомунікаційні та транспортні послуги. Головними статтями імпорту були фармацевтичні вироби, харчові продукти, оптичні та фото прилади, а також комп’ютерні та телекомунікаційні послуги.

Успішно розвивається співробітництво у сфері авіаперевезень. Ірландська авіакомпанія «Ryanair» 2 травня 2019 р. розпочала здійснювати прямий авіарейс з Києва до Дубліна. Загалом, компанія обслуговує в Україні міжнародні маршрути до 11 країн світу.

Ірландська бізнес-група CRH (3600 підприємств в 31 країні світу), яка прийшла на ринок України в 1999 р., успішно розвиває виробництво будівельних матеріалів на базі придбаних українських підприємств, зокрема «Подільський цемент», ООО «Цемент» (Одеса), ПАО «Миколаївцемент» (Львівська область), «Білоцерківський завод ЗБК», «Попільнянський спецкар’єр» та «Бехівський спеціалізований кар’єр».

Серед ключових викликів безпеці Ірландії через можливі політичні, економічні та безпекові ризики у разі виходу Великої Британії з ЄС без укладення угоди, залишається питання Brexit. Найбільших збитків у контексті Brexit, на думку експертів, можуть зазнати сільське господарство, виробництво електрообладнання, фармацевтика, оптова та роздрібна торгівля, авіатранспорт.

З метою нейтралізації зазначених ризиків для Ірландії урядом країни ведеться активна робота, серед основних напрямків якої є пошуки нових ринків збуту ірландської продукції. У цьому контексті зростає привабливість України, як економічного партнера, яка володіє потужним потенціалом для розбудови торговельно-економічної співпраці у сферах сільського господарства, харчової промисловості, інформаційних технологій, фармацевтики тощо.

Перспективними напрямками двосторонньої співпраці може стати вивчення досвіду Ірландії у сфері досліджень, новітніх технологій та інновацій, насамперед у сфері виробництва та безпеки продуктів харчування, залучення приватних інвестицій у дослідницьку галузь, впровадження інновацій у бізнес тощо. На думку окремих представників бізнесу та економічних аналітиків Ірландії, серед основних стримуючих факторів ефективного розвитку співробітництва у сфері економіки між двома країнами є відсутність підтримки іноземних інвестицій з боку держави.

У сфері енергетики Ірландія, зокрема послідовно підтримує необхідність координації зусиль держав-членів ЄС щодо спільної протидії викликам у рамках Лісабонської стратегії, а також розбудову двостороннього співробітництва з Норвегією, яка є одним із ключових постачальників нафти і газу до Ірландії тощо.

Інформація для українських підприємців

Ірландія активно розвиває міжнародне економічне співробітництво завдяки створенню стабільного і привабливого бізнес-середовища. З-поміж механізмів залучення іноземних інвестицій та стимулювання співпраці з іноземними компаніями варто відзначити встановлення Ірландією податкового навантаження та застосування корпоративної ставки оподаткування у розмірі 12.5%, що поширюється на всі види прибутку від комерційної діяльності.

Ірландське агентство «Enterprise Ireland» (www.enterprise-ireland.com/en/) є одним з найбільш ефективних у світі організацій з питань просування ірландського бізнесу за кордоном, у т.ч. започаткування та розвитку бізнесу, впровадження інновацій, просування ірландської продукції на нові світові ринки.

З метою залучення та розвитку прямих іноземних інвестицій в національну економіку в Ірландії було створено IDА (www.idaireland.com), перша економічна програма якого ще в 1958 р. відмовилася від протекціоністської політики, натомість визначивши пріоритетними напрямками прямі іноземні інвестиції та експорт.

Сьогодні Ірландія пропонує іноземним інвесторам найкраще інвестиційне середовище, є світовим лідером за припливом іноземних інвестицій та належить до 10 найбільш інноваційних країн світу. Протягом останніх 20 років більше 1100 міжнародних компаній, у т.ч. Google, Facebook, Twitter, Airbnb, LinkedIn, Dell, Intel тощо, розмістили в Ірландії свої європейські штаб-квартири та виробництва.

П’ятий рік поспіль Ірландія демонструє найвищі темпи економічного розвитку серед країн ЄС. За даними Єврокомісії, зростання ВВП Ірландії у 2018 р. досягнуло позначки 7,8%. Передбачається, що зростання ВВП у 2019 та 2020 роках уповільниться до 4,5% та 3,8% відповідно.

 

 • Підтримка підприємництва: веб-сторінка Міністерства бізнесу, підприємництва й інновацій Ірландії: dbei.gov.ie/en/What-We-Do/Business-Sectoral-Initiatives/Entrepreneurship-
 • Підтримка малого та середнього бізнесу: (веб-сторінка Міністерства бізнесу, підприємництва та інновацій Ірландії:dbei.gov.ie/en/What-We-Do/Supports-for-SMEs/
 • Оподаткування осіб та податкові пільги: (веб-сторінка Міністерства фінансів Ірландії): www.revenue.ie/en/personal-tax-credits-reliefs-and-exemptions/index.aspx
 • Законодавство у галузі підтприємництва та бізнесу: (веб-сторінка Міністерства бізнесу, підприємництва й інновацій Ірландії): dbei.gov.ie/en/Legislation/
 • Державна служба інформації для громадян http://www.citizensinformation.ie
 • Ірландське урядове агентство з питань розвитку консультує іноземних інвесторів з питань започаткування бізнесової діяльності та надає гранти з метою залучення іноземних інвестицій у сферу виробництва та міжнародної торгівлі. http://www.idaireland.com
 • Міністерство фінансів Ірландії консультує з питань страхування в Ірландії: www.finance.gov.ie/what-we-do/insurance/insurance-policy-and-legislation/
 • Міністерство з питань працевлаштування та соціального захисту консультує  з питань працевлаштування: http://www.welfare.ie/en/Pages/jobseekers_home.aspx

 

Отримання дозволу на ведення підприємницької діяльності

Для здійснення підприємницької діяльності громадянам країн, що не належать до Європейської економічної зони, необхідно отримати письмовий дозвіл Міністра юстиції, рівності, та правових реформ Ірландії. Для його надання висуваються наступні критерії:

 • підтвердження спроможності інвестувати щонайменше 300 000 євро в розвиток бізнесу в Ірландії;
 • створення робочих місць для щонайменше 2 громадян Ірландії/країн Європейської економічної зони/Швейцарії або збереження рівня зайнятості існуючого бізнесу;
 • підприємницька діяльність повинна бути надійним джерелом доходів та передбачати достатній рівень фінансового забезпечення без використання соціальної допомоги та виплат з безробіття.
 • підприємницька діяльність повинна сприяти розвитку бізнес-середовища та покращенню конкурентоспроможності держави;
 • Критерії щодо фінансового забезпечення бізнесу та працевлаштування не розповсюджуються на художників, літературних діячів та майстрів національних ремесел. Водночас, щодо зазначених професійних груп висуваються вимоги стосовно підтвердження їх професійних здобутків та успішності, а також здатності забезпечувати себе фінансово без потреби додаткового працевлаштування та отримання соціальної допомоги.
  Вимога щодо отримання дозволу на ведення підприємницької діяльності стосовно громадян, що не належать до країн Європейської економічної зони, не розповсюджується на:
 • осіб, яким надано статус біженця
 • членів родини громадян країн Європейської економічної зони, які проживають в Ірландії
 • членів подружжя (чоловіка/дружину) громадян Ірландії, які мають дозвіл проживати в Ірландії
 • осіб, що мають дозвіл на проживання в Ірландії на підставі батьківства дитини, народженої в Ірландії
 • осіб, яким надано дозвіл на проживання з гуманітарних міркувань.

 

З питань отримання дозволів на ведення підприємницької діяльності необхідно звертатися за адресою:


Business Permission Unit

Immigration Services Section

Irish Naturalisation and Immigration Service

1st Floor, 13-14 Burgh Quay


Dublin 2, IRELAND


http://www.inis.gov.ie/
INISbperm@justice.ie

 

З питань отримання дозволів на ведення підприємницької діяльності та реєстрації форми підприємницької діяльності необхідно звертатися за адресою:


Companies Registration Office

Parnell House, 14 Parnell Square


Dublin 1, IRELAND


Tel: +353 (0) 1 804 5200

Locall: 1890 220 226

Fax: +353 (0) 1 804 5222


www.cro.ie
info@cro.ie

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux