Динаміка загальних обсягів торгівлі України з Ірландією у торговельно-економічній сфері відновила зростання після значного падіння у 2022 році з огляду на російську агресію.
За даними Державної митної служби України, загальний обсяг торгівлі товарами за 11 місяців 2022 року збільшився на 51% відповідно до цього ж періоду 2022 року та склав 182 млн дол. США. Експорт товарів склав 12,8 млн дол. США, імпорт товарів – 169 млн дол. США.
Основними галузями торговельно-економічної співпраці залишалися сільське господарство, фармацевтика, харчова промисловість і продукти харчування, приладобудування тощо. У сфері послуг основні обсяги торгівлі складали транспортні, комп’ютерні та телекомунікаційні, а також ділові послуги.
Найбільшими групами експорту товарів з України до Ірландії за 11 місяців 2022 року були: а) зернові, обсяг торгівлі якими склав 9,5 млн дол. США; б) електричні машини та запчастини до них – 1,8 млн дол. США; в) нафта та нафтопродукти – 0,8 млн дол. США; г) насоси повітряні або вакуумні, повітряні компресори та вентилятори– 0,3 млн дол. США; д) мішки та пакети пакувальні – 0,2 млн дол. США.
Найбільші обсяги імпорту товарів з Ірландії було зафіксовано у торгівлі такою продукцією: а) фармацевтична продукція з обсягом 75,7 млн дол США; б) спирт етиловий – 25,8 млн дол США; в) 'машини автоматичного оброблення інформації та їх блоки;– 13,2 млн дол. США; г) інші харчові продукти– 9,7 млн дол США (48,2%).
За даними Національного банку України станом на 31.12.2022 Ірландія інвестувала в економіку України 186,6 млн. дол США прямих інвестицій.
Інструменти участі в капіталі станом на 31.12.2022 становили 28 млн. дол США. Найбільший обсяг ірландських інвестицій надійшов до сфер інформації та комунікацій України і склав 7,4 млн. дол США та до промисловості – 6,5 млн. дол США.
Позитивним сигналом для інвестиційного клімату в Україні стало рішення ірландських будівельних компаній «Kingspan» та «CRH» інвестувати до 2023 року 280 млн. євро у будівництво будівельного кампусу на території України.
У відповідь на російську агресію з 25 великих ірландських компаній 20 оголосили про повне припинення діяльності в росії. 5 припинили поставки своєї продукції або поступово готуються до повного виходу.
У цьому контексті варто відзначити спільну інформаційну кампанію Посольства та української громади в Ірландії проти рішення власника бренду ірландського віскі “Jameson” компанії “Irish Distillers” відновити поставки напою в росію у березні 2023 року. Результатом стало рішення французької компанії “Pernod-Ricard” припинити експорт усіх своїх міжнародних брендів до росії.
У звітний період, після низки зустрічей та переговорів Посольства з ірландськими компаніями, значно збільшилась їх зацікавленість у відновлені сфери міжнародних пасажирських та вантажних авіаперевезень з та в Україну.
Зокрема, 20 липня 2023 року керівництво авіакомпанії "Ryanair" відвідало Київ та оголосило про пакет інвестицій у повоєнну розбудову галузі авіаперевезень у розмірі 3 млрд. євро.
13 грудня відбулась онлайн зустріч представників аеропортів «Бориспіль» та «Львів» з керівництвом компанії «Dublin Airport Authority». Зазначена компанія керує діяльністю аеропортів Дубліна, Корка та Джидди (Саудівська Аравія) та готова надавати операційні консультації та безкоштовне тренування персоналу аеропортів для найшвидшого відновлення їх функціонування після завершення військових дій в Україні.
Україна та Ірландія також розвивають співробітництво у секторі IT. У червні 2023 року за активного сприяння Посольства відбулося відкриття українського стенду на одному з головних європейських IT-заходів – “Dublin Tech Summit”. Вперше українські компанії мали власний стенд, що значно покращило шанси на представлення своїх продуктів європейським клієнтам. У Саміті взяли участь такі українські компанії: “Digicode”, “Jevera”, “Inetics”, “Lampa Software”, “Devlight”, “Sigma”, “Vivesen”, Itera” та “8allocate”. У саміті також взяли участь представники Асоціації IT Ukraine. Досягнуто домовленості про участь України у “Dublin Tech Summit” у 2024 році.