Посольство України в Ірландії

Київ 13:44

Договірно-правова база між Україною та Ірландією

Стан договірно-правової бази

Дипломатичні відносини між Україною та Ірландією здійснюються на підставі Віденської конвенції про дипломатичні зносини 1961 року. Базою консульських відносин є Віденська конвенція про консульські зносини 1963 року.

Україна та Ірландія є сторонами багатьох універсальних конвенцій ООН, що охоплюють різні сфери двостороннього співробітництва. Ірландія в якості держави-члена ЄС співробітничає з Україною на основі угод, укладених між Україною та Європейським Союзом.

На сьогодні між Україною та Ірландією укладено та успішно виконується 6 двосторонніх документів міжвідомчого характеру, сторонами яких є компетентні міністерства обох держав.

Слід відзначити участь Ірландії в реалізації Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України і Програмою розвитку Організації Об'єднаних Націй щодо підтримки реформування системи державної служби у рамках адміністративної реформи, підписаному 25 жовтня 2007 року в м.Київ. У рамках цієї угоди Ірландія виділила 1 млн. євро на підтримку адміністративної реформи в Україні.

Сторонами ведеться постійна робота з розширення договірно-правової бази двосторонніх відносин. Зокрема, 23 червня 2011 року завершено переговорний процес з укладення двосторонньої конвенції про уникнення подвійного оподаткування.

Крім того, Україна надає виключного значення необхідності скорішого початку переговорів з укладення міжурядової угоди про спрощення оформлення віз, проект якої було підготовлено на основі угоди між Україною та ЄС.

На розгляді ірландської сторони знаходяться також проекти міжурядових угод про співробітництво в митних справах та у сфері обміну митною статистичною інформацією, на розгляді МВС України проект угоди про співробітництво у боротьбі зі злочинністю, про повітряне сполучення.

Перелік чинних двосторонніх договорів

Протокол про встановлення дипломатичних відносин між Україною та Ірландією (укладений 1 квітня 1992 р);
Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством транспорту України та Департаментом зв’язку, морських та природних ресурсів Ірландії про визнання дипломів (сертифікатів) моряків відповідно до вимог Правила 1/10 Міжнародної конвенції про підготовку і дипломування моряків та несення вахти 1978 року, з поправками 1995 року.

Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством закордонних справ України та Департаментом закордонних справ Ірландії про проведення політичних консультацій високого рівня від 5 липня 2005 р.

Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва в галузі культури між Міністерством культури та туризму України та Міністерством культури, спорту та туризму Ірландії від 8 лютого 2006 р.

Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва в галузі освіти та науки між Міністерством освіти та науки України та Міністерством освіти та науки Ірландії від 8 лютого 2006 р.

Меморандум про взаєморозуміння між Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики (ДССУ) та Національним органом Ірландії (NSAI) у сфері стандартизації, оцінки відповідності та метрології від 27 липня 2006 р.

Конвенція між Урядом України та Урядом Ірландії про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи та доходи від відчуження майна і Протокол до неї (чинна з 17 серпня 2015 р.).