Посольство України в Ірландії

Київ 16:18

Торговельно-економічне співробітництво між Україною та Ірландією

Стан торговельно-економічних відносин та інвестиційної діяльності між Україною та Ірландією

За даними Держстату України, обсяг зовнішньої торгівлі товарами і послугами між Україною та Ірландією за 9 місяців 2018 р. склав 349,2 млн дол. США. Торговельне сальдо для України було негативним і становило 162,3 млн дол. США.

Експорт товарів зріс і склав 53,9 млн дол. США, що становить 130,7% порівняно з відповідним періодом 2017 р., імпорт склав 106,6 млн дол. США (140,1%).

Головними статтями експорту товарів були: зернові (43,8 млн дол. США), паливо (28,8 млн дол. США), чорні метали (2,2 млн дол. США), залишки харчової промисловості (1,5 млн дол. США), деревина і вироби з деревини (0,36 млн дол. США).

Головними статтями імпорту товарів були: фармацевтичні вироби (42,7 млн дол. США), харчові продукти (19,4 млн дол. США), оптичні та фото прилади (8,8 млн дол. США), ефірні олії (8,2 млн дол. США), алкоголь (6,2 млн дол. США).

Експорт послуг досягнув 39,5 млн дол. США, імпорт – 149,1 млн дол. США, що становить порівняно з 2017 р. відповідно 104,4% та 235,2%.

Головними статтями експорту послуг були: ділові послуги (16,3 млн дол. США), комп’ютерні та телекомунікаційні послуги (13,5 млн дол. США), транспортні послуги (8,7 млн дол. США).

Головними статтями імпорту послуг були: ділові послуги (113,9 млн дол. США, комп’ютерні та телекомунікаційні послуги (2,2 млн дол. США), транспортні послуги (1,4 млн дол. США).

Успішно розвивається двостороннє співробітництво у сфері авіаперевезень. Зокрема, ірландська авіакомпанія Rayanair об’явила про відкриття у травні 2019 р. прямого авіарейсу два рази на тиждень за маршрутом Київ – Дублін.

Rayanair планує інвестувати в Україну протягом найближчих 2-5 років 1,5 млрд дол. США, розширити свій флот до 15 авіалайнерів та збільшити пасажиропотік до 5 млн. Загалом, компанія обслуговуватиме в Україні 22 міжнародні маршрути до 11 країн.

 Ірландська бізнес-група CRH (здійснює діяльність на 3600 підприємствах в 31 країні світу), яка прийшла на ринок України в 1999 р., успішно розвиває виробництво будівельних матеріалів на базі придбаних українських підприємств, зокрема «Подільський цемент», ООО «Цемент» (Одеса), ПАО «Миколаївцемент» (Львівська область), «Білоцерківський завод ЗБК», «Попільнянський спецкар’єр» та «Бехівський спеціалізований кар’єр».

В лютому 2018 р. було підписано Меморандум про співробітництво у галузі альтернативної енергетики між Дніпропетровською обласною адміністрацією та ірландською компанією «Альтострата», який передбачає спорудження сонячної електростанції потужністю 250 МВ у Павлоградському районі та вартістю 255 млн євро. Станція має забезпечити електрикою понад 40 тисяч домівок і підприємств та створити майже 450 нових робочих місць. За проектом, введення в експлуатацію об’єкта – за два роки.

Інформація для українських підприємців

Ірландія активно розвиває міжнародне економічне співробітництво завдяки створенню стабільного і привабливого бізнес-середовища. З-поміж механізмів залучення іноземних інвестицій та стимулювання співпраці з іноземними компаніями варто відзначити встановлення Ірландією податкового навантаження та застосування корпоративної ставки оподаткування у розмірі 12.5%, що поширюється на всі види прибутку від комерційної діяльності.

Ірландське агентство «Enterprise Ireland» (www.enterprise-ireland.com/en/) є одним з найбільш ефективних у світі організацій з питань просування ірландського бізнесу за кордоном, у т.ч. започаткування та розвитку бізнесу, впровадження інновацій, просування ірландської продукції на нові світові ринки.

З метою залучення та розвитку прямих іноземних інвестицій в національну економіку в Ірландії було створено IDА (www.idaireland.com), перша економічна програма якого ще в 1958 р. відмовилася від протекціоністської політики, натомість визначивши пріоритетними напрямками прямі іноземні інвестиції та експорт.

Сьогодні Ірландія пропонує іноземним інвесторам найкраще інвестиційне середовище, є світовим лідером за припливом іноземних інвестицій та належить до 10 найбільш інноваційних країн світу. Протягом останніх 20 років більше 1100 міжнародних компаній, у т.ч. Google, Facebook, Twitter, Airbnb, LinkedIn, Dell, Intel тощо, розмістили в Ірландії свої європейські штаб-квартири та виробництва.

За даними Представництва Єврокомісії в Дубліні, найшвидше зростання економіки серед країн ЄС у 2017 р. було зафіксовано в Ірландії, ВВП якої зріс на 7,3%, в той час як відповідний середній показник в ЄС становив 2,5%. Очікується, що у 2018 р. зростання ірландської економіки дещо уповільниться і складатиме 5.6%. Ірландська економіка демонструє найвищі серед держав-членів ЄС темпи зростання четвертий рік поспіль.

 

 • Підтримка підприємництва: веб-сторінка Міністерства бізнесу, підприємництва й інновацій Ірландії: dbei.gov.ie/en/What-We-Do/Business-Sectoral-Initiatives/Entrepreneurship-
 • Підтримка малого та середнього бізнесу: (веб-сторінка Міністерства бізнесу, підприємництва та інновацій Ірландії:dbei.gov.ie/en/What-We-Do/Supports-for-SMEs/
 • Оподаткування осіб та податкові пільги: (веб-сторінка Міністерства фінансів Ірландії): www.revenue.ie/en/personal-tax-credits-reliefs-and-exemptions/index.aspx
 • Законодавство у галузі підтприємництва та бізнесу: (веб-сторінка Міністерства бізнесу, підприємництва й інновацій Ірландії): dbei.gov.ie/en/Legislation/
 • Державна служба інформації для громадян http://www.citizensinformation.ie
 • Ірландське урядове агентство з питань розвитку консультує іноземних інвесторів з питань започаткування бізнесової діяльності та надає гранти з метою залучення іноземних інвестицій у сферу виробництва та міжнародної торгівлі. http://www.idaireland.com
 • Міністерство фінансів Ірландії консультує з питань страхування в Ірландії: www.finance.gov.ie/what-we-do/insurance/insurance-policy-and-legislation/
 • Міністерство з питань працевлаштування та соціального захисту консультує  з питань працевлаштування: http://www.welfare.ie/en/Pages/jobseekers_home.aspx

 

Отримання дозволу на ведення підприємницької діяльності

Для здійснення підприємницької діяльності громадянам країн, що не належать до Європейської економічної зони, необхідно отримати письмовий дозвіл Міністра юстиції, рівності, та правових реформ Ірландії. Для його надання висуваються наступні критерії:

 • підтвердження спроможності інвестувати щонайменше 300 000 євро в розвиток бізнесу в Ірландії;
 • створення робочих місць для щонайменше 2 громадян Ірландії/країн Європейської економічної зони/Швейцарії або збереження рівня зайнятості існуючого бізнесу;
 • підприємницька діяльність повинна бути надійним джерелом доходів та передбачати достатній рівень фінансового забезпечення без використання соціальної допомоги та виплат з безробіття.
 • підприємницька діяльність повинна сприяти розвитку бізнес-середовища та покращенню конкурентоспроможності держави;
 • Критерії щодо фінансового забезпечення бізнесу та працевлаштування не розповсюджуються на художників, літературних діячів та майстрів національних ремесел. Водночас, щодо зазначених професійних груп висуваються вимоги стосовно підтвердження їх професійних здобутків та успішності, а також здатності забезпечувати себе фінансово без потреби додаткового працевлаштування та отримання соціальної допомоги.
  Вимога щодо отримання дозволу на ведення підприємницької діяльності стосовно громадян, що не належать до країн Європейської економічної зони, не розповсюджується на:
 • осіб, яким надано статус біженця
 • членів родини громадян країн Європейської економічної зони, які проживають в Ірландії
 • членів подружжя (чоловіка/дружину) громадян Ірландії, які мають дозвіл проживати в Ірландії
 • осіб, що мають дозвіл на проживання в Ірландії на підставі батьківства дитини, народженої в Ірландії
 • осіб, яким надано дозвіл на проживання з гуманітарних міркувань.

 

З питань отримання дозволів на ведення підприємницької діяльності необхідно звертатися за адресою:


Business Permission Unit

Immigration Services Section

Irish Naturalisation and Immigration Service

1st Floor, 13-14 Burgh Quay


Dublin 2, IRELAND


http://www.inis.gov.ie/
INISbperm@justice.ie

 

З питань отримання дозволів на ведення підприємницької діяльності та реєстрації форми підприємницької діяльності необхідно звертатися за адресою:


Companies Registration Office

Parnell House, 14 Parnell Square


Dublin 1, IRELAND


Tel: +353 (0) 1 804 5200

Locall: 1890 220 226

Fax: +353 (0) 1 804 5222


www.cro.ie
info@cro.ie