1. Визнання України: 31 грудня 1991 р.
2. Встановлення дипломатичних відносин: 1 квітня 1992 р.
3. Дипломатичні установи: Посольство України в Ірландії, Посольство Ірландії в Україні.
4. Політичний діалог
Ірландія дотримується послідовної позиції щодо підтримки суверенітету та територіальної цілісності України, засуджуючи дії Росії, зокрема незаконну окупацію АР Крим та м. Севастополь, підтримку незаконних збройних формувань на Донбасі.
3 квітня 2014 року нижня палата ірландського Парламенту (Дойл) ухвалила відповідну резолюцію.
27 січня 2015 року Ірландія стала 14-ю країною Європейського Союзу, яка ратифікувала Угоду про Асоціацію між Україною та ЄС.
Ірландія є співавтором ініційованих Україною резолюцій ГА ООН «Територіальна цілісність України», «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та у місті Севастополь (Україна)», «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та м. Севастополь (Україна), а також частин Чорного і Азовського морів» та виступає на підтримку України в інших провідних міжнародних організаціях.
Основні контакти на найвищому рівні (2015-2021 роки):
16-17 липня 2015 року – офіційний візит Міністра закордонних справ та торгівлі Ірландії Чарльза Фланагана в Україну.
27-28 червня 2018 року – офіційний візит Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна в Ірландію.
5 грудня 2019 року, м. Братислава – зустріч Міністра закордонних справ України Вадима Пристайка з Віцепрем’єр-міністром та Міністром закордонних справ та торгівлі Ірландії Саймоном Ковені в рамках засідання Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ.
19 травня 2020 року – телефонна розмова Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з Віцепрем’єр-міністром та Міністром закордонних справ та торгівлі Ірландії Саймоном Ковені.
21 квітня 2021 року – онлайн розмова Першої заступниці міністра закордонних справ України Еміне Джапарової з Першим заступником міністра закордонних справ Ірландії Наелом Берджесом.
11 червня 2021 року – онлайн розмова Заступника керівника Офісу Президента України Ігоря Жовкви із Заступником державного секретаря з міжнародних та європейських питань Офісу Прем'єр-міністра Ірландії Ґелен Блейк.
30 червня 2021 року – онлайн розмова Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з Міністром закордонних справ та Міністром оборони Ірландії Саймоном Ковені.
23 серпня 2021 року – візит Міністра закордонних справ та Міністра оборони Ірландії Саймона Ковені в Україну для участі в інавгураційному саміті Кримської платформи, а також відкриття першого Посольства Ірландії з резиденцією в Україні.
Відбулося 12 раундів політичних консультацій між МЗС двох країн (останні – 25 листопада 2019 року у м. Дублін).
5. Міжпарламентське співробітництво
6-9 жовтня 2005 року – офіційний візит Голови нижньої палати Парламенту Ірландії (Дойлу) Рорі О’Ґанлона в Україну.
23-24 березня 2010 року – офіційний візит Голови Верховної Ради України Володимира Литвина в Ірландію.
8-11 жовтня 2013 року – офіційний візит Голови нижньої палати Парламенту Ірландії (Дойлу) Шона Барретта в Україну.
10 жовтня 2014 року – участь Голови нижньої палати Парламенту Ірландії (Дойлу) Шона Барретта у візиті в Україну глав парламентів європейських країн.
29 лютого 2016 року – зустріч Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана з Головою нижньої палати Парламенту Ірландії (Дойлу) Шоном Барреттом у рамках «Українського тижня у Європарламенті».
Голова української частини міжпарламентської Групи дружби – народний депутат Святослав Юраш
Ближчим часом очікується призначення нового координатора ірландської частини міжпарламентської Групи дружби. До лютого 2020 року цю посаду обіймала сенатор Марія Бірн.
6. Договірно-правова база
Кількість чинних документів: 7.
Ключові документи: Протокол про встановлення дипломатичних відносин від 01.04.1992; Конвенція між Урядом України та Урядом Ірландії про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухилянням стосовно податків на доходи та доходів від відчуження майна і Протокол до неї.
7. Торговельно-економічне співробітництво
За даними Держстату України, загальний обсяг торгівлі товарами і послугами у І півріччі 2021 року збільшився на 16,9% відповідно до І півріччя 2020 року та склав 361,7 млн дол. США. Експорт товарів склав 48,7 млн дол. США або 69,3% порівняно із відповідним періодом 2020 року, імпорт товарів – 102,3 млн дол. США або 97,4%. Експорт послуг склав 50,7 млн дол. США або 80,2%, імпорт послуг – 160 млн дол. США або 127,6%.
Основними галузями торговельно-економічної співпраці традиційно залишалися сільське господарство, фармацевтика, харчова промисловість і продукти харчування, приладобудування тощо. У сфері послуг основні обсяги торгівлі складали транспортні, комп’ютерні та телекомунікаційні, а також ділові послуги.
Найбільшими групами експорту товарів з України до Ірландії за 2020 рік були: а) зернові, обсяг торгівлі якими склав 81,2 млн дол. США або 60,6% від обсягу 2019 року; б) паливо мінеральне: нафта та нафтопродукти – 4,4 млн дол. США (43,4%); в) залишки і відходи харчової промисловості – 1,3 млн дол. США (89,8%); г) чорні метали – 1,3 млн дол. США (49,3%); д) добрива – 0,9 млн. дол. США; е) деревина та вироби з дерева - 0,8 млн. дол. США (144%).
Найбільші обсяги імпорту товарів з Ірландії було зафіксовано у торгівлі а) фармацевтичною продукцією з обсягом 111,0 млн. дол США (140%) від обсягу відповідного періоду 2019 року); б) продуктами харчування – 24,63 млн. дол США (108%); в) алкогольні і безалкогольні напої та оцет – 17,5 млн дол. США (149%); г) оптичними та фотографічними приладами – 13,59 млн. дол США (96%).
Обсяг інвестицій Ірландії в Україну наразі не перевищує 1% від загального обсягу прямих іноземних інвестицій в Україну. Обсяг прямих іноземних інвестицій з Ірландії значно зменшився у 2020 році з огляду на пандемію (2019 р – 39.7 млн дол. США, 2020 р. – 7.8 млн. дол. США, І квартал 2021 року – 3.3 млн. дол. США).
Посилення карантинних заходів у зв’язку із відновленням зростання показників захворюваності та скорочення пасажиропотоку змусило компанію Ryanair тимчасово скасувати з 18 жовтня 2020 року до червня 2021 року прямий авіарейс Дублін – Київ. Крім того, на період зимової навігації з жовтня до червня 2021 року було скасовано 46 із 61 або 75% рейсів з українських аеропортів, зокрема до Афін, Барселони, Бидгоща, Будапешта, Гданська, Карлсруе та Кельна. Наразі ситуація поступово покращується, втім, за оцінками експертів, відновлення доковідного рівня авіаперевезень варто очікувати не раніше 2023 року.
З-поміж потужних ірландських компаній на сьогодні в Україні працюють авіаперевізник «Rayanair», свинарська компанія «Hermitage Genetics», команія-експерт агрономічних сервісів «Origin Enterprises» (працює в Україні під брендом «Agrii Ukraine») та міжнародна корпорація «CRH Ukraine», до складу якої входять заводи ПАТ «Подільський цемент»
(м. Кам’янець-Подільський), ТОВ «Цемент» (м. Одеса),
ПАТ «Миколаївцемент» (Львівська область), а також компанія «Полібетон», ПАТ «Білоцерківський завод ЗБК» та ПрАТ «Бехівський спеціалізований кар’єр». Міжнародна компанія «Aptiv», яка спеціалізується на виробництві автокомплектуючих та є партнером провідних світових брендів Volkswagen, BMW, Renaut, Audi, Fiat та Porsche, вже має три заводи-партнери у Вінниці, Чернівцях та Івано-Франківську. Наразі ж компанія готується до запуску власного заводу з виробництва електрокабельної продукції для автомобілів Volkswagen Group в Черкасах, а також вже шукає нові виробничі майданчики в Центральній Україні для розширення свого бізнесу.
Внаслідок виходу Великої Британії з ЄС у 2020 року Ірландія зіткнулася із значними політично-безпековими та економічними ризиками, найбільш вразливими для яких виявилися галузі сільського господарства, виробництва електрообладнання, фармацевтики, оптової/роздрібної торгівлі тощо.
Перспективними напрямками двосторонньої співпраці може стати вивчення досвіду Ірландії у сфері досліджень, новітніх технологій та інновацій, насамперед у сфері виробництва та безпеки продуктів харчування, залучення приватних інвестицій у дослідницьку галузь, впровадження інновацій у бізнес тощо. На думку окремих представників бізнесу та економічних аналітиків Ірландії, серед основних стримуючих факторів ефективного розвитку співробітництва у сфері економіки між двома країнами є відсутність підтримки іноземних інвестицій з боку держави.
У сфері енергетики Ірландія, зокрема послідовно підтримує необхідність координації зусиль держав-членів ЄС, а також розбудову двостороннього співробітництва з Норвегією, яка є одним із ключових постачальників нафти і газу до Ірландії тощо.
Нині Ірландія забезпечує надходження понад 60% газу зі своїх морських родовищ Корріб (55-57%) та Кінсейл (3-5%) на північному заході та півдні острова відповідно. У період низького споживання газу, зокрема літом, родовище Корріб здатне повністю задовільнити потреби палива у країні. Решту газу Ірландія отримує з Великої Британії, який постачається двома газопроводами з Шотландії (Moffat). Крім того, газ із Шотландії постачається газопроводом до Північної Ірландії, частина якого надалі надходить до газотранспортної системи Ірландії.
Стратегічні запаси нафтопродуктів в Ірландії у 2020/2021 роках складають 1723 тисяч тонн очищеної продукції. В основному це дизель, бензин, керосин та авіаційне паливо. Зберігається також невелика кількість сирої нафти та мазуту. З цього запасу приблизно 57% зберігається в Ірландії, а решта у Великій Британії (включаючи Північну Ірландію) та в материковій Європі.
8. Українська громада
У 2008 році на території Ірландії було зареєстровано громадську організацію — «Асоціація українців в Республіці Ірландія».