• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Політичні відносини між Україною та Ірландією
Опубліковано 01 червня 2020 року о 10:39

Визнання України: 31 грудня 1991 року

Встановлення дипломатичних відносин: 1 квітня 1992 року

Політичний діалог: Ірландія дотримується послідовної позиції щодо підтримки суверенітету та територіальної цілісності України, засуджуючи дії Росії, зокрема окупацію АР Крим та м. Севастополь, підтримку незаконних збройних формувань на Донбасі. 3 квітня 2014 року нижня палата ірландського Парламенту (Дойл) ухвалила відповідну резолюцію.

27 січня 2015 року Ірландія стала 14-ю країною Європейського Союзу, яка ратифікувала Угоду про Асоціацію між Україною та ЄС.

Ірландія є співавтором ініційованих Україною резолюцій ГА ООН «Територіальна цілісність України», «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та у місті Севастополь (Україна)», «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та м. Севастополь (Україна), а також частин Чорного і Азовського морів», а також виступає на підтримку України у впливових міжнародних організаціях, зокрема у Раді Європи та ОБСЄ.

Основні контакти на найвищому рівні:

29 вересня 2011 року, м. Варшава – зустріч Президента України Віктора Януковича з Прем’єр-міністром Ірландії Ендою Кенною (другий саміт «Східного партнерства»).

27 липня 2012 року, м. Лондон – зустріч Прем’єр-міністра України Миколи Азарова з Прем’єр-міністром Ірландії Ендою Кенною у рамках відкриття ХХХ Літніх Олімпійських ігор.

24 червня 2013 року, м. Люксембург – зустріч Прем’єр-міністра України Миколи Азарова з Віцепрем’єр-міністром, Міністром закордонних справ і торгівлі Ірландії Е.Гілмором у рамках участі у засіданні Ради з питань співробітництва Україна-ЄС.

Контакти на рівні зовнішньополітичних відомств:

5-6 липня 2005 року – офіційний візит Міністра закордонних справ Ірландії Д.Ахерна до України.

7-8 лютого 2006 року – офіційний візит Міністра закордонних справ України Бориса Тарасюка до Ірландії.

27 вересня 2010 року, м. Нью-Йорк – зустріч Міністра закордонних справ України К.Грищенка з Міністром закордонних справ Ірландії М.Мартіном під час 65-ї сесії ГА ООН.

1 липня 2011 року, м. Вільнюс – зустріч Міністра закордонних справ України К.Грищенка з Віцепрем’єр-міністром, Міністром закордонних справ та торгівлі Ірландії Е.Гілмором у рамках Саміту «Спільноти демократій».

28 вересня 2012 року, м. Нью-Йорк – зустріч Міністра закордонних справ України К.Грищенка з Віцепрем’єр-міністром, Міністром закордонних справ та торгівлі Ірландії Е.Гілмором у рамках 67-ї сесії ГА ООН.

26 вересня 2013 року, м. Нью-Йорк – зустріч Міністра закордонних справ України Л.Кожари з Віцепрем’єр-міністром, Міністром закордонних справ та торгівлі Ірландії Е.Гілмором у рамках 68-ї сесії ГА ООН.

16-17 липня 2015 року – офіційний візит Міністра закордонних справ та торгівлі Ірландії Чарльза Фланагана до України.

27-28 червня 2018 року – офіційний візит Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Ірландії.

5 грудня 2019 року, м. Братислава – зустріч Міністра закордонних справ України Вадима Пристайка з Віцепрем’єр-міністром та Міністром закордонних справ та торгівлі Ірландії Саймоном Ковене на полях засідання Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ.

19 травня 2020 року - телефонна розмова Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з Віцепрем’єр-міністром та Міністром закордонних справ та торгівлі Ірландії Саймоном Ковене

Відбулося 12 раундів політичних консультацій між МЗС двох країн (останні – 25 листопада 2019 року у м. Дублін на рівні заступника Міністра закордонних справ України Сергія Кислиці, Політичного директора МЗС Ірландії Соні Гайленд та Генерального директора у справах ЄС МЗС Ірландії Джо Хакетта).

Міжпарламентський діалог: 6-9 жовтня 2005 року – офіційний візит Голови нижньої палати Парламенту Ірландії (Дойлу) Р.О’Хенлона до України.

23-24 березня 2010 року – офіційний візит Голови Верховної Ради України Володимира Литвина до Ірландії.

8-11 жовтня 2013 року – офіційний візит Голови нижньої палати Парламенту Ірландії (Дойлу) Шона Барета до України.

10 жовтня 2014 року – участь Голови нижньої палати Парламенту Ірландії (Дойлу) Шона Барета у візиті до України глав парламентів європейських країн.

29 лютого 2016 року – зустріч Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана з Головою нижньої палати Парламенту Ірландії (Дойлу) Шоном Баретом у рамках «Українського тижня у Європарламенті».


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux