• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Особливості виходу на ринок Ірландії
Опубліковано 05 серпня 2022 року о 11:35

Відповідно до сфери діяльності, в якій компанія буде здійснювати свою діяльність, інвестор повинен отримати різні дозволи та ліцензії на підприємницьку діяльність, які дозволять йому вести бізнес з дотриманням правил і норм, передбачених комерційним законодавством.

Загалом кажучи, під час подання заявки на отримання необхідних бізнес-ліцензій для відкриття компанії в Ірландії відповідним органам знадобиться детальна інформація про компанію, тому свідоцтво про реєстрацію необхідно отримати до початку процедури ліцензування. Крім того, деякі державні установи вимагатимуть сплати різноманітних ліцензійних зборів, які в деяких випадках необхідно оновити.

 Наприклад, відкриваючи бізнес у харчовій промисловості чи виробництві напоїв, компанії також потрібно буде пройти перевірку в органах охорони здоров’я в Ірландії, перш ніж отримати ліцензію на діяльність.

 Один із найважливіших аспектів, який слід враховувати при створенні компанії в Ірландії, полягає в тому, що коли йдеться про бізнес-ліцензії, кожен випадок має розглядатися індивідуально.

Ще один аспект, який слід враховувати при відкритті компанії, яка потребує спеціальної ліцензії або дозволу, пов’язаний з вимогами до статутного капіталу. Зазвичай це стосується компаній, що працюють у фінансовому секторі, таких як банки, страхові компанії, інвестиційні фонди та деякі інші. У їхньому випадку видача ліцензії на підприємницьку діяльність залежить від подання підтвердження необхідного статутного капіталу.

 Ось деякі з основних реквізитів для подання заявки на отримання ліцензії для фінансових компаній в Ірландії:

 фінансові установи, що працюють як банки, повинні мати початковий акціонерний капітал 5 мільйонів євро для компаній, що пропонують послуги страхування, крім страхування життя, мінімальний статутний капітал становить 2,5 мільйона євро;

для реєстрації інвестиційних інструментів для роздрібних фондів мінімальна підписка встановлена на рівні 100 000 євро;

для створення професійних інвесторських фондів мінімальна підписка встановлена на рівні 100 000 євро.

 Після того, як ці установи нададуть підтвердження мінімального статутного капіталу або підписки, їм буде видано необхідні ліцензії на діяльність. Крім того, при створенні інвестиційного фонду інвестори також повинні враховувати вимоги до акціонерного капіталу транспортних засобів, які використовуються для створення фонду.

Говорячи про їжу, яку подають у певному закладі, всі типи підприємств, що входять до сектору громадського харчування, зобов’язані дотримуватися правил Управління безпеки харчових продуктів Ірландії (FSAI), установи, створеної з метою реалізації положень Закон Ірландії про безпеку харчових продуктів 1998 р.; наша команда ірландських юристів може надати детальну презентацію основних норм права, передбачених цим законом.

Щоб перевірити, чи дотримується будь-який ірландський харчовий оператор харчових стандартів, установа має право проводити перевірки в приміщеннях, де ведеться діяльність; він також має право брати зразки харчових продуктів, що продаються компанією, але також може перевірити, чи обладнання, яке використовується для приготування їжі, відповідає застосовним технічним стандартам.

Туристичні та транспортні компанії в Ірландії

 Іноземні компанії, які працюють в індустрії гостинності, повинні знати, що готелі в Ірландії повинні отримати дозвіл на реєстрацію (або дозвіл на продовження); та сама процедура застосовується до всіх типів підприємств, що пропонують житло.

 Відповідну ліцензію потребують наступні типи закладів туристичного призначення:

 Готелі;

Гостьові будинки та будинки відпочинку;

Хостели та молодіжні хостели;

Відпочинкові табори;

Парки для караванів і кемпінгів;

 

Департаментом, який видає реєстраційне свідоцтво (і за допомогою якого здійснюється поновлення) для п’яти типів підприємств розміщення, перелічених вище, є Національне управління розвитку туризму.

 Інвестори компаній у сфері транспорту повинні отримати ліцензію спільноти, якщо вони залучені до міжнародних перевезень вантажів; дозвіл видається органом ліцензування автомобільного транспорту.

 Для транспортних компаній в якості прикладу наводяться такі види ліцензій і дозволів:

Ліцензія торговця автопаливом: цей тип ліцензії видається Департаментом доходів і зборів;

Ліцензія Співтовариства на автомобільні вантажні та пасажирські перевезення: це дві окремі ліцензії, обидві видані відділом ліцензування операторів автомобільних перевезень;

Ліцензія оператора диспетчерської служби: видана Національним транспортним управлінням; наші юристи в Ірландії можуть надати більш детальну інформацію;

Транспортні засоби загального користування: включені сюди, а також ліцензія на обслуговування громадських автобусів і ліцензія на малий транспортний засіб загального користування, обидві видані Національним транспортним управлінням.

 

Дозволи та ліцензії на продаж алкоголю та тютюну в Ірландії

 Компанії, що продають тютюн в Ірландії, повинні будуть зареєструватися в Управлінні охорони здоров’я Національного управління з контролю над тютюном. Компанії, які займаються комерційною діяльністю, пов’язаною з алкоголем, повинні отримувати дозволи від Національного управління акцизних ліцензій Управління доходів і зборів, регулюючого органу, який може видавати такі дозволи роздрібним або оптовим торговцям, які продають будь-який вид алкоголю.

При продажу алкоголю в Ірландії можна отримати кілька типів ліцензій. Наприклад, ресторан може подати заявку на спеціальну ліцензію на ресторан, яка дозволяє власнику документа продавати алкогольні напої в певних зонах приміщення. При цьому власник може пропонувати напої в зоні очікування ресторану, в обідній зоні, а також надає право подачі алкоголю протягом 30 хвилин після того, як клієнти закінчили прийом їжі.

При подачі заявки на спеціальну ліцензію ресторану заявник повинен сплатити 3805 євро за видачу документа, який доступний терміном на один рік (починаючи з 1 жовтня кожного року); продовження ліцензії коштує 500 євро, а заявку потрібно подати до 30 вересня, коли закінчується термін дії документа.

Продаючи алкоголь у готелі та подібних приміщеннях, компанії повинні подати заявку на отримання готельної ліцензії, а термін дії документа такий самий, як і у вищезгаданому випадку. Однак видача документа стягує меншу комісію, лише 250 євро, але плата за продовження ліцензії буде визначена на основі обороту компанії, отриманого за попередній фінансовий рік. 

Компанії в Ірландії, які безпосередньо займаються виробництвом алкогольних напоїв, також повинні отримати ліцензію. Ліцензія, необхідна в цьому випадку, — це ліцензія виробника, яка надає право продавати продукт іншим клієнтам; документ необхідний для пивоварень, виробників сидрової продукції, лікеро-горілчаних заводів та інших подібних типів установ.

Особи, які займаються іншими видами підприємницької діяльності, повинні подати заяву на отримання відповідної ліцензії на торгівлю алкоголем, і це необхідно незалежно від діяльності компанії. Наприклад, театри в Ірландії повинні отримати ліцензію публічного працівника (звичайну) для продажу алкоголю своїм клієнтам; завдяки цій ліцензії такі підприємства можуть пропонувати алкоголь лише протягом певного періоду часу.

Компанії, що займаються авіаперевезеннями (для пасажирів), також повинні подати заявку на отримання ліцензії, якщо вони мають намір пропонувати алкогольні напої пасажирам під час польоту. У цьому випадку продаж алкогольних напоїв без ліцензії на пасажирський літак, яка коштує 500 євро на рік, є незаконним.

 

Деякі приклади ліцензій, пов’язаних із алкогольною діяльністю в Ірландії, наведені нижче командою наших юристів:

Ліцензія роздрібного продавця: ця категорія включає ліцензію роздрібного продавця вина/пива/алкогольних напоїв/сидру, яка видається Департаментом доходів;

Ліцензія виробника: сюди входить пивовар, виробник сидру, компаундер/дистилятор/ректифікатор спиртних напоїв;

Ліцензія Wine Retailer’s On License: також видана Департаментом доходів.

 

Заявники повинні знати, що ліцензії, видані на продаж пива чи вина як роздрібна торгівля, містять умови щодо кількості проданого алкоголю. Наприклад, ліцензія на роздрібну торгівлю пивом і вином видається компаніям, які продають для споживання поза приміщенням не у відкритих посудинах і в обмеженій кількості – що не перевищує 2 галонів і не менше 1 пляшки з пінтою (для вина) або 4 і не більше 4 з половиною галонів або 2 десятків квартових пляшок у випадку пива та сидру. Навпаки, ліцензія роздрібного продавця пива (звичайна) дозволяє її власнику продавати пиво та сидр для споживання на території та за її межами в будь-якій кількості до 4,5 галонів.

 

Кілька інших типів ліцензій в Ірландії:

Приватна охорона: видана приватною охоронною службою, включає ліцензії охоронця, контролю доступу, встановлення та обслуговування систем відеоспостереження/охоронної сигналізації, слюсаря або приватного детектива;

Ліцензія агента з нерухомості: видана органом реєстрації майнових послуг; це також орган, який видає ліцензію аукціоніста;

Ліцензія на музику та спів (публічна): видана судовою службою; 

Ліцензія на нерегулярну торгівлю: видана Департаментом бізнесу, підприємництва та інновацій.

 

Вівчарство разом із фермерством і молочним скотарством є важливими галузями сільського господарства Ірландії. Ліцензії та дозволи відрізняються залежно від типу тварин, які розводяться, а Департамент з розведення худоби, виробництва та торгівлі разом із Департаментом сільського господарства, продовольства та морського господарства відповідає за видачу як дозволу на відтворення тварин, так і затвердження племінних книг ( офіційна реєстрація визнаної породи худоби, особливо свиней або великої рогатої худоби). Рибне господарство має окремий відділ, наприклад, роздрібні торговці, які бажають торгувати диким лососем і морською фореллю, звертаються до внутрішнього рибного господарства Ірландії. 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux